5 lipca 2017

O projekcie

Czym są Warsztaty Timelapse?

Warsztaty Timelapse to seria spotkań w różnych miastach Polski poświęconych poklatkowym technikom video, czyli Timelapse oraz Hyperlapse (przy pewnych tematach zahaczymy również o Stop motion w kontekscie urozmaicenia ujęć poklatkowych). Technika Timelapse i jej pokrewne są świetnym urozmaiceniem zwykłych produkcji, ale może też być wykorzystana w całości do stworzenia bardzo widowiskowych filmów.

 

Warsztaty są odpowiedzią na spore zainteresowanie technikami, których używam w moich filmach. Jednym z głównych zamysłów jest wsparcie dla działalności mojego bloga edukacyjnego BeyondTheTime.net (który prowadzę non-profit). Blog jest prowadzony w języku angielskim. Regularnie pojawiają się tam artykuły i video tutoriale dotyczące technik poklatkowych. Bardzo chcę uniknąć wprowadzania reklam, które wymuszają ciągły, duży ruch na stronie, bo zawsze odbija się to na jakości treści (potrzeba dużo, więc jest na szybko, a clickbaitowe tytuły artykułów doprowadzają mnie do szału ;)). Warsztaty to także możliwość spotkania się z Wami, porozmawiania o różnych technikach i nauczenia się czegoś nowego, jak również wypytania mnie o moje produkcje. Zachęcam do przygotowania sobie wcześniej pytań.

Drugą formą wparcia mojej działalności jest sklep, gdzie będę zamieszczał drobne akcesoria i odzież tematycznie związaną z filmami timelapse. W praktyce, na rynku nie ma ciekawej odzieży tematycznej timelapse, dlatego postanowaiłem zrobić swoją 😉 Głównie dla siebie, ale jeśli będzie zainteresowanie to będzie się tego pojawiać coraz więcej w sklepie. Na warsztatach również będzie możliwość zakupu, ale w promocyjnych cenach (zależnie od dostępności, póki co mam pojedyncze sztuki) 😉

Kto jest prowadzącym?

 

Nazywam się Tomasz Walczak i jestem profesjonalnym fotografem timelapse. Prowadzę firmę TL video, edukacyjnego bloga o tematyce timelapse BeyondTheTime.net oraz tą stronę, WarsztatyTimelapse.pl. Z wykształcenia jestem inżynierem. Mimo, że nie skończyłem szkoły filmowej, pasja i samozaparcie pozwoliły mi tworzyć filmy doceniane na międzynarodowych festiwalach.

Przez ostatnie lata zdobyłem sporo doświadczenia w realizacji ujęć poklatkowych, którym chętnie się podzielę 😉 Zachęcam do obejrzenia przykładowych filmów na tej stronie, aby zorientować się, czego spodziewać się po warsztatach. Krótko mówiąc – jeśli podobają Ci się moje filmy to warsztaty też powinny przypaść Ci do gustu 😉